NEWS

Nowoczesny symulator samochodu

Symulator to urządzenie, które umożliwia odtworzenie rzeczywistych warunków jazdy: drogowych, terenowych i specjalnych zapewniając efektywne szkolenie kierowców. Symulator wykorzystywany jest przede wszystkim podczas realizacji zajęć w warunkach specjalnych w czasie prowadzenia kursu kwalifikacji wstępnej.

Zalety nauki jazdy w symulatorze

Symulator do nauki jazdy zapewnia możliwość symulowania jazdy samochodem ciężarowym lub autobusem w warunkach bliskich rzeczywistości. Kabina symulatora jest wyposażona w oryginalne komponenty pojazdu, aczkolwiek nie posiada silnika oraz elementów napędowych. Realne wrażenie dynamicznej jazdy w różnych warunkach drogowych umożliwia ruchoma platforma o sześciu stopniach swobody, symulująca ruch kabiny w czasie jazdy. Co ważniejsze, do kierowcy docierają także odgłosy jazdy, drgania, wstrząsy, jak również dźwięki zewnętrzne.
Zainstalowany w kabinie kierowcy system projekcji pozwala osiągnąć wrażenie realnej jazdy w różnych warunkach drogowych i pogodowych, podczas jazdy w mieście, w górach, w okresie letnim i zimowym, w ciągu dnia i w nocy.

Symulacją kieruje instruktor ze stanowiska operatorskiego. W zależności od potrzeb może on w dowolny sposób konfigurować warunki specjalne, wykorzystując w tym celu płyty poślizgowe (szarpak i maty poślizgowe o zmiennych parametrach, omijanie przeszkody, slalomy, testy łosia) w różnych/ zmiennych warunkach przyczepności i widoczności, a także ekstremalnie trudne trasy górskie (odwzorowanie prawdziwych dróg francuskich Alp) w zmiennych warunkach pogodowych i drogowych gdzie w przypadku pojazdów ciężkich niezbędne jest użycie dodatkowych hamulców.
Symulator samochodu umożliwia także kreatywne i efektywne szkolenia z bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz szkolenia z ecodrivingu. W zależności od potrzeb i życzeń klienta istnieje możliwość utworzenia dowolnej liczby tras i sytuacji drogowych, z którymi musi zmierzyć się osoba szkolona.

Jedną z wielu zalet, jakie posiada symulator do nauki jazdy, jest możliwość wielokrotnego powtarzania ćwiczeń w identycznych warunkach, a co ważniejsze, nie trzeba martwić się ewentualnymi kosztami, wynikającymi choćby z uszkodzenia samochodu. Instruktor przez cały czas obserwuje osobę szkoloną oraz jej działania, widząc ewentualne błędy udziela fachowych wskazówek technicznych. samochodu umożliwia zapisanie raportu z przebiegu zająć, który pozwala szczegółowo przeanalizować czasy reakcji w konkretnych sytuacjach, drogę hamowania i szereg dodatkowych czynników, znacząco wpływających na jazdę.

Created with by KucharskiWebdeveloper

Top