NEWS

Jakie możliwości oferuje symulator jazdy?

Jakie możliwości oferuje symulator jazdy? Czy warto korzystać z symulatorów aby udoskonalić swoje umiejętności prowadzenia pojazdów?

Symulator jazdy

Na granicy Warszawy i Ożarowa Mazowieckiego znajduje się unikatowy na skalę Polski symulator jazdy. Jest to pierwsze urządzenie polskiej produkcji, polskiej myśli technicznej, które przeszło pomyślnie proces certyfikacji. Dzięki specjalistycznemu i nowatorskiemu oprogramowaniu oferuje ono szeroką gamę pojazdów szkolących, jak również map szkoleniowych. Tak wysoko technicznie zaawansowany sprzęt powinien zaspokoić Państwa oczekiwania.

Symulator z prezentowanym układem przeniesienia obrazu – jedynym tego typu w Polsce – jest
w bardzo wysokim stopniu akceptowany przez użytkowników, a jednocześnie przyjazny dla instruktora, który w czasie rzeczywistym może tworzyć dodatkowe zdarzenia we wcześniej przygotowanych scenariuszach. Tak szeroki i zmienny wachlarz funkcji gwarantuje osiągnięcie wysokiej jakości szkolenia.

Symulator zbudowany jest w oparciu o oryginalną, w pełni wyposażoną kabinę Mercedesa ACTROS. Symulator spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 8 kwietnia 2011 r. w sprawie urządzenia do symulowania jazdy w warunkach specjalnych (Dz.U. nr 81 poz. 444), potwierdzony certyfikatem PIMOT.

System wizualizacji wraz z sześciostopniowym systemem ruchu daje możliwość szkolenia użytkowników na dowolnie wybranym pojeździe z oprogramowania. Dostępne pojazdy w oprogramowaniu:

 • autobusy,

 • samochód ciężarowy solo,

 • samochód ciężarowy z naczepą,

 • samochód ciężarowy z przyczepą,

 • samochody osobowe i terenowe,

 • Audi A6, BMW 760i, Mercedes S600

opcjonalnie na zamówienie dostępne są: Mercedes Viano i Audi Q7.

Symulator posiada funkcje jazdy w tandemie przy wykorzystaniu stanowiska instruktora. Dostępne mapy obrazują miasto, centrum miasta, obwodnice dwupasmowe, góry, strome zjazdy, płytę poślizgową z szarpakiem o zmiennych parametrach, płytę betonową, hamowanie z ominięciem przeszkody, slalomy, test łosia, BRD, ekodriving. Przy tworzeniu scenariuszy można korzystać z zasobów oprogramowania takich jak: tłum, wtargnięcia osób lub zwierząt na jezdnię, tramwaje, zajechanie przez inny pojazd, kontrola policji, wypadki, spadające elementy, sztuczny ruch uliczny, zatory, wyrwy w jezdni.

Dysponujemy możliwością płynnej zmiany pogody lato-zima, deszcz, śnieg, śliska jezdnia, mgła, zadymienie itp. Istnieje wiele kombinacji awarii zespołów pojazdu np. uszkodzenie opony, uszkodzenie systemu hamulcowego czy ABS itp. Oprogramowanie pozwala na szkolenie pojazdem sprawnym z systemami bezpieczeństwa, jak również bez tych systemów.

Korzyści ze szkoleń na symulatorze:

 • trenowanie niebezpiecznych sytuacji w bezpiecznym środowisku z możliwością wielokrotnego powtarzania ćwiczeń,

 • zwiększenie umiejętności kierowcy,

 • ekodriving – instruktor ma dokładny podgląd tego, jak ćwiczący operuje pedałem przyspieszenia, hamulca i retardera; rezultat to zmniejszenie kosztów uszkodzeń
  i utrzymania floty, mniejsze zużycie klocków hamulcowych, spadek zużycia paliwa nawet od 10 do 30%.

Jak widać z opisu – urządzenie ma ogromne możliwości edukacyjne. Po określeniu przez Państwa potrzeb – zostaną przygotowane scenariusze do wykorzystania w szkoleniu skierowanym do każdego uczestnika.

Created with by KucharskiWebdeveloper

Top